Nowa strona i co dalej

Co działo się dotychczas?

Minęło kilka miesięcy, odkąd rozpadła się Sieć Serwerów Roleplay – projekt z góry skazany na porażkę. Nie płaczemy jednak nad jego porzuconym i rozkładającym się truchłem, albowiem dzięki jemu rozpadowi pojawiła się nowa alternatywa skupiona stricte na graczach – Nowe Imperium Galaktyczne Roleplay, co zauważyć można było chociażby poprzez zmianę nazwy byłego fanpejdża SSRP. Podjęliśmy odpowiednie kroki i zaledwie w dwa miesiące zgromadziliśmy nieco ponad 80 osób na serwerze Discorda, który opowiada dzieje po wydarzeniach znanych z kanonicznej Bitwy o Endor.

Przeszliśmy ciężką drogę, może po ciałach a może nie, to już należy do interpretacji każdego z czytelników, ale my jako zespół uważamy, że stworzenie czegoś większego i lepszego wymagało poświęceń. Dla każdego, kto wiązał nadzieje z SSRP przepraszamy, że wyszło tak a nie inaczej, jednak prosimy o ostatni kredyt zaufania dla obecnej inicjatywy, którą tworzymy właściwie od serca.

Co właściwie się zmieniło?

Dzisiaj jesteśmy zdeterminowani do dalszego i przede wszystkim ciągłego działania w kierunku rozwoju nowej społeczności, która nie będzie w praktycznie faszystowski sposób odbierać serwery roleplay ich właścicielom, żeby tylko być w sztucznym tworze. Nie, działamy na zasadzie od graczy, z graczami i dla graczy – to jest nasz fundament i nikt nie ma prawa naruszenia go.

A co dalej?

Mamy rozpisane plany na najbliższą przyszłość, nasz zespół administracyjny jest zgrany i zorganizowany jak nigdy a społeczność można by rzec tętni życiem. Oczywiście będą również rzeczy poza roleplayem i Discordem, najbliższe chociażby wydarzenie już 9 listopada – Społecznościowy Minecraft na modach, gdzie będzie możliwość pogrania wspólnie właśnie na modyfikacjach.

Nowa strona

Tak, dokładnie tak. Jeśli chcemy iść z przysłowiowym duchem czasu to musimy podążać jego śladem. Strona posiada aktualnie wiele nowoczesnych rozwiązań, część jest realizacji. W najbliższym czasie nabędziemy certyfikat SSL, aby zagwarantować bezpieczeństwo korzystających ze strony osób. Dojdzie również forum dyskusyjne oraz wybory na redaktorów – mamy bowiem zamiar rozszerzenia naszej działalności na wszelkie newsy ze świata filmowego czy gier. Wspomnę również o naszym nowo powstałym kanale na YouTubie, gdzie w najbliższym czasie zaczną pojawiać się materiały związane z naszą społecznością i nie tylko.

Serdecznie dziękuję za przeczytanie,

Andros Dorvin, aka Michał Naji

Możesz również polubić...