Prężny rozwój społeczności IGRP

Wstęp

W przeciągu ostatnich trzech miesięcy zauważyć można było prężny rozwój całej inicjatywy związanej ze społecznością IGRP. Administratorzy oraz moderatorzy we wspólnych wysiłkach doprowadzili do wzrostu ilości osób na serwerze o ponad 65! Jest to niesamowita liczba jak na serwer roleplayowy, a my jako zespół nigdy nie mieliśmy do czynienia zarówno z takim rozwojem czy chociażby aktualnie ponad 170 osobami na serwerze. Z tejże okazji ogłosiliśmy konkurs z nagrodami finansowymi o łącznej wartości 240 złotych. O konkursie samym w sobie napiszemy na końcu, każdy ma okazję wziąć w nim udział.

Skąd taki wynik?

Po długich dyskusjach oraz skrupulatnym planowaniu udało nam się pokonać wiele potencjalnych problemów oraz konfliktów. Przełomowym wydarzeniem mogło okazać się oficjalne zadeklarowanie neutralnych stosunków z pierwotnym serwerem – Imperium Galaktyczne. Cieszymy się niezmiernie z takiego obrotu spraw i dumnie patrzymy w przyszłość. Zdecydowaliśmy się opublikować kampanię reklamową złożoną z kilku różnych typów reklam na platformach Google, YouTube, Facebook itp. W wyniku tego działania zasięg rozgłosu o IGRP zwiększył się diametralnie. Rada zdecydowała się również na publikację reklamy serwera wśród innych Discordowych społeczności. Pierwszą z nich jest Centrum RolePlay, gdzie nasz serwer pochwalić się może największą ilością osób wśród reklamowanych serwerów. Trzy dni temu zdecydowaliśmy się również zgłosić naszą społeczność do weryfikacji na serwerze Polskie Serwery Discord. Wczoraj wieczorem dowiedzieliśmy się, że weryfikacja została zakończona pomyślnie i otrzymaliśmy certyfikat jakości.

Certyfikat otrzymany od administracji Polskich Serwerów Discord

Aktualnie dalej planujemy wszelkie niezbędne kroki na przyszłość, która póki co kształtuje się coraz lepiej. Społeczność rośnie z czego wszyscy jesteśmy dumni. Przede wszystkim podziękowania należą się każdemu jej członkowi, cieszymy się, że możemy tworzyć takie miejsce. Dla wielu osób zapewne wiele to znaczy i deklaruję, że nigdzie się nie zatrzymujemy – idziemy tylko na przód.

Niedawna ankieta

Kilka dni temu zdecydowałem się na publikację ankiety, która dotyczyła jakości działania administratorów i moderatorów na serwerze. Wyniki są wysoce zadowalające i zespół jest niezwykle zadowolony z takich ocen. Z ankiety wynika bowiem, że:

– 5,6% ankietowanych zdecydowało się nie brać ankiety na poważnie i wystawić nam 1/10. Opcję tą pomijamy dalej jako, że zawierała ona niecenzuralne epitety. Ja natomiast ubolewam, że takie osoby nie potrafią powiedzieć czegoś wprost, tylko chowają się po anonimowych ankietach.

– 16,7% ankietowanych ocenia nas na 7/10

– 44,4% ankietowanych ocenia nas na 8/10

– 11,1% ankietowanych ocenia nas na 9/10

– 22,2% ankietowanych ocenia nas na 10/10

Społeczność zadowolona jest ze służby zarówno administratorów jak i moderatorów. Wszelkie zaproponowane zmiany w działaniu będą wzięte pod uwagę podczas następnych głosowań rady serwera. Cieszymy się z tak licznych rekomendacji wielu osób do moderacji, podczas najbliższych wyborów z pewnością będziemy się nimi kierować.

Każdej osobie z osobna, która poświęciła swój czas celem pomocy serwerowi w ankiecie serdecznie dziękuję.

Konkurs z okazji 150 osób na serwerze

Na naszym serwerze kilka dni temu stuknęła okrągła liczba 150 użytkowników. Pragniemy w związku z tym zorganizować dwa konkursy z nagrodami finansowymi:

1. Konkurs artystyczny – będzie on polegał na narysowaniu/namalowaniu czy po prostu ukazaniu dowolnej sceny wyciągniętej z RP w postaci grafiki. Pod uwagę będą brane najlepsze prace w ilości trzech, gdzie:

– Pierwsze miejsce otrzyma nagrodę 60 złotych,

– Drugie miejsce otrzyma nagrodę 40 złotych,

– Trzecie miejsce otrzyma nagrodę 20 złotych.

2. Konkurs poetycki – będzie on polegał na napisaniu opowiadania osadzonego w naszym uniwersum. Nie ma wymogów co do długości takowego dzieła czy konkretnej akcji. Nagrody dokładnie tak samo jak w przypadku konkursu graficznego. Informuję od razu, że wszelkie plagiaty czy próby kopiowania cudzej pracy będą skutkowały wydaleniem danej osoby z wszelkich konkursów na IGRP. Takich zachowań tolerować nie będziemy.

Prace należy przesyłać na adres mailowy zarządu: zarzad@jtge.pl – termin przesyłania do 31 maja.

Zakończenie

Serdecznie dziękuję za przeczytanie ogłoszenia, w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości administracja oraz moderacja zawsze służy pomocą. Do mnie również można zgłaszać się czy to poprzez Discorda, Steama albo formularz kontaktowy dostępny na stronie.

Z wyrazami szacunku,

Andros Dorvin – Właściciel IGRP.

Możesz również polubić...