Tygodnik Imperialisty – Wydanie III

W dzisiejszym wydaniu prestiżowego „Tygodnika Imperialisty”:

 1. Świąteczna atmosfera na stacji, dzisiaj Imperialna Wigilia.
 2. Skandalu w kantynie część dalsza, postępy Biura Bezpieczeństwa Imperium.
 3. Najlepsze potrawy wigilijne dla obywatela Imperium.

 


Świąteczna atmosfera na stacji, dzisiaj Imperialna Wigilia

Jak co roku, 24 grudnia standardowego galaktycznego kalendarza obchodzimy Imperialną Wigilię. Każdy obywatel zobowiązany jest w tym czasie do przygotowania 12 standardowych racji żywieniowych i biesiadowania z rodzinami ku chwale naszego Imperium. Nasi dzielni wojskowi oczywiście odwiedzą każdego obywatela w celu sprawdzenia, czy święto jest obchodzone w prawidłowy sposób oraz aby … oczywiście złożyć najlepsze życzenia. Z tej okazji cały zespół redakcyjny pragnie złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia – zdrowia, szczęścia, bezpieczeństwa pod skrzydłami Imperium oraz dobrobytu.

KRONIKA RZĄDOWA
22 grudnia 2018, 20:52

Na stacji odebrano sygnał SOS z pobliskiego systemu Skye. Sygnatura kodu sygnalizuje, że sygnał wysłany został z jednostki typu Imperialnego. Nasza stacja w systemie Aduriss wysłała odpowiednie siły w postaci Krążownika Vindicator, Korwety Vigil, Fregaty Lancer oraz Korwety Raider pod dowództwem Porucznika Aviera Nuvesta.

Jednostki od czasu wylotu nie kontaktowały się ze stacją oraz w dalszym ciągu nie powróciły. Sztab Ekspedycji zakłada, że akcja ratunkowa trwa w dalszym ciągu.

 


Skandalu w kantynie część dalsza, postępy Biura Bezpieczeństwa Imperium

W pierwszym numerze „Tygodnika Imperialisty” zwróciliśmy Państwa uwagę na problem „Kradzieja”, który w dalszym ciągu podkrada zasoby Imperium. Imperialne Biuro Bezpieczeństwa stwierdza jednogłośnie, że złodziej należy do segmentu militarnego armii. Zapytaliśmy więc, czy potwierdza się tutaj stereotyp, iż „piechota (biedota) to rzeczywiście najgorszy sort”. Odpowiedzi na to pytanie nie udzielono i redakcja została odesłana do celi na czas 12 standardowych godzin. Po odsiadce stwierdziliśmy, że ISB niczego tutaj nie dowiedzie i zdecydowaliśmy, że jeden z naszych redaktorów zostanie detektywem. Teraz sami analizujemy wszelkie aspekty stojące za tytułowym „Kradziejem”.


Najlepsze potrawy wigilijne dla obywatela Imperium

Każdy obywatel zobowiązany jest w Imperialną Wigilię do przyrządzenia 12 standardowych racji żywieniowych. Redakcja postanowiła przypomnieć ich dokładny spis w dzisiejszym wydaniu „Tygodnika Imperialisty”. Potrawy plasują się następująco i z autopsji dobrze radzimy to wszystko zapamiętać, szturmowcy z reguły nie akceptują tłumaczeń:

 1. Barszcz czerwony z uszkami, można go zdobyć w praktycznie każdym sklepie na każdej planecie. Nie powinno być trudności w jego odnalezieniu.
 2. Śledzie, tutaj bywa różnie. Zakłada się, że około miesiąc przed Wigilią należy takowe sprowadzić z planet posiadające takowe zasoby, tutaj przykładowo Naboo czy Kamino.
 3. Karp w naszej galaktyce jest całkiem popularną rybą, nie wymaga on bowiem znamienitej hodowli. Dostępny jest do sprowadzenia z większych centrum handlu na dowolnej planecie.
 4. Kutia to starodawne danie spożywane jeszcze za czasów Republiki. Zaleca się, aby przygotowywać ją z najlepszej jakości obtłuczonej pszenicy, ziaren maku, słodu, miodu, bakalii: różnorakich orzechów, rodzynek i innych dodatków.
 5. Kapusta wigilijna (z grochem) to jedno z najważniejszych dań na Imperialnej Wigilii, zalecamy zaopatrzenie się w podwójną ilość szczególnie kapusty, potrzebna ona będzie bowiem do pierogów.
 6. Kompot z suszu nie jest może i najsmaczniejszy, aczkolwiek jest on wymogiem i każdego obywatela zobowiązuje się do wypicia przynajmniej szklanki ku chwale Imperatora.
 7. Pierogi z kapustą i grzybami to jedno z głównych dań na Wigilijnym stole. Zasady Imperium przewidują trzy sztuki na osobę.
 8. Zupa grzybowa, tutaj najlepiej zadbać wcześniej o dostawę najlepszych grzybów prosto z Felucii. W obecnych czasach jednak może to być nieco utrudnione z powodu okupacji rebelianckiego ścierwa.
 9. Kluski z makiem to już bardziej forma deserowa, nie zwalnia to jednak z obowiązku przyrządzenia i spożycia w gronie rodzinnym.
 10. Piernik można zakupić gotowy lub przyrządzić samemu z dostępnych w sklepach produktów.
 11. Makowiec tak samo jak Kutia sięga tradycją do Wigilii Republikańskiej. Jak mówią archiwa na Cato Neimoidzie, ta potrawa byłą wyjątkowo popularna wśród planet członkowskich Konfederacji Systemów Niepodległych.
 12. Chleb powinien pochodzić z Imperialnych piekarni, odradzamy zakupy w niecertyfikowanych przez nasze wojsko placówkach, wolimy uniknąć wszelkich terrorystycznych incydentów oraz wspomóc gospodarkę naszego Imperium.

Serdecznie zapraszamy do lektury następnego wydania już w przyszły poniedziałek!
(Istnieje wysokie prawdopodobieństwo opóźnienia wydania, nie gwarantujemy, że redaktorzy będą w stanie pisać na Sylwestra. Życzymy zatem szczęśliwego nowego roku!)

Możesz również polubić...