Tygodnik Imperialisty – Wydanie IV

W dzisiejszym wydaniu prestiżowego „Tygodnika Imperialisty”:

 1. Nowy rok, czyli co dalej?
 2. Powrót naszej jednostki z systemu Skye, czyli pomyślna akcja ratunkowa.
 3. Spotkanie z Nową Republiką, czy to dla nas problem?

 


Nowy rok, czyli co dalej?

Już dzisiaj w galaktyce rozpocznie się nowy rok. Wszyscy obywatele Imperium rozpoczną świętowanie i rozpocząć będzie można następne 365 dni zmagania z wrogami Imperium. Jednak wejście w nowy rok oznacza często także nowe postanowienia. Zdecydowaliśmy zapytać losowych żołnierzy na stacji czy posiadają jakiekolwiek postanowienia w związku z tym wyjątkowym czasem.

 • Starszy Szeregowy Donjer Boicum poinformował nas po zadaniu pytania, iż jego postanowienie dotyczy celności ostrzału z blastera. Życzymy powodzenia, ponieważ jest to „mocne” postanowienie.
 • Kadet Petshe Symbon roześmiał się lekko po usłyszeniu pytania i oznajmił jasno – mniej alkoholu, a zwłaszcza podczas lotów.
 • Bosman Zakadar Bilbru zdecydował zapisać się na więcej kursów dowodzenia, w końcu niedługo będzie już Midszypmenem.

To tylko niektóre z postanowień, może chcecie Państwo podzielić się swoimi? Zapraszamy do komentowania!


Powrót naszej jednostki z systemu Skye, czyli pomyślna akcja ratunkowa.

W związku z pomyślnym zakończeniem akcji ratunkowej nad Skye zdecydowaliśmy się upublicznić raport dostarczony przez Porucznika Aviera Nuvesta i Kaprala Simona Warnera:

Raport z misji ratunkowej ISD „Teuton” przez zgrupowanie 723 Floty.

Flota w składzie jednostek:

 1. Vindicator ZV-1
 2. Vigil RVG-1
 3. Lancer RL-2
 4. Raider RR-1

W systemie znajdowało się zgrupowanie floty rebelii ostrzeliwujące silniki „Teutona” w którego skład wchodziły:

 1. Dwie fregaty Nebulon B-2
 2. Trzy korwety CR90

Nawiązaliśmy po tym kontakt z załogą niszczyciela która poinformowała nas że zaatakowali ich żołnierze tak zwanej Nowej Republiki. Wysłaliśmy natychmiast wraz z eskortą myśliwską promy przenoszące 2 oddziały szturmowe w celu udzielenia wsparcia załodze okrętu. Lotnictwo Imperialne w liczbie 35 TIE/Ln i 1 TIE/In zostało związane walką z 11 myśliwcami typu X-wing, które wszystkie wyeliminowano ze stratą 7 TIE/Ln. Jednak w wyniku tego starcia został uszkodzony TIE/In Porucznik Juany de la Carballo, który później odholowano do hangaru Vindicatora. Po tym od strony rufy Gwiezdnego Niszczyciela „Teuton” nadleciały 2 myśliwce bombowy Y-Wing i 2 bombowce B-Wing, które zostały wyeliminowane przez Lancera RL-2 i Raidera RR-1. Promy zadokowały do śluz znajdujących się na lewej burcie, przecięły je i wyładowały piechotę na pokład okrętu.

Adnotacja Raport z działań piechoty, sporządzony przez Kaprala Simona Warnera znajduje się poniżej.

Vigil RVG-1 w tym czasie patrolował peryferie okrętu w poszukiwaniu wrogich promów desantowych, pozostałe jednostki udały się w kierunku okrętów Rebelianckich z zadaniem zatrzymania ich w systemie, jednak te wycofały się gdy weszły w zasięg ostrzału i zaczęły przygotowywać się do skoku.

Adnotacja Chcę wyróżnić postawę Kaprala Simona Warnera, co prawda chciał wcześniej się wycofać, ale po zajęciu mostka grał na zwłokę podczas rozmowy z dowódcą rebelianckiej floty, aby dać jednostkom sojuszniczym czas na jej zatrzymanie. Niestety jednostki Rebelianckie uciekły i po chwili skanery wykryły zbliżającą się chmarę jednostek dłuższych niż 600 metrów. Niezwłocznie zgrupowanie 723 floty wraz z Niszczycielem „Teuton” wycofała się do systemu stacji.

Podsumowanie jednostek lotnictwa i floty:

Straty:

 1. Zniszczono 7 TIE/Ln
 2. Uszkodzono 1 TIE/In

Uzyskano:

 1. Imperial Star Destroyer „Teuton” zmodyfikowany do celów transportowych
 2. Ładunek który jest katalogowany przez logistyków
 3. 1 członka byłej załogi niszczyciela

Raport sporządził: Porucznik Avier Nuvest po konsultacji z Juana de La Carballo

Raport z odbicia ISD II „Teuton” przez grupę bojową 723 Floty.

Grupa bojowa w skład której weszły 2 oddziały I Samodzielnego Plutonu Ekspedycyjnego 723 Floty, po wylądowaniu, przybrała formację „Grotu bojowego”. Sierżant Ordo poprowadził natarcie jako najstarszy rangą w grupie bojowej. W trakcie marszu przez korytarze, napotkaliśmy pluton Marines Nowej Republiki próbujących przeforsować wejście na mostek. Sierżant dał rozkaz do otwarcia ognia i momentalnie wróg poniósł spore straty, zadając rany tylko dwóm sojusznikom którzy zostali momentalnie ściągnięci za osłony przez medyków. Podczas wymiany ognia 3 kolejnych odniosło rany. Nagle przeciwnik użył implodera termicznego. Jeden ze szturmowców próbował kopnąć imploder, co pogorszyło tylko sytuację. Kolejny zaś rzucił się na niego, gdy sekcja Kaprala Warnera szybko odskoczyła do tyłu i nie poniosła, żadnych strat. W eksplozji zginęło 6 szturmowców, a kapral Elix stracił przytomność podobnie jak Sierżant Ordo. Oddział przeciwników przypuścił kontraatak, lecz momentalnie został zmasakrowany. Kapral Warner nawiązał połączenie z Porucznikiem Nuvestem który polecił dalszy atak.

Kapral kazał wycofać medyków z rannymi ukryć się gdzieś chwilowo, gdy reszta grupy ruszyła na mostek korzystając z otwartych grodzi, z których dochodziły odgłosy. Polecił przygotować 4 granaty błyskowe i hukowe, a po ich rzucie i eksplozji żołnierze wdarli się na mostek, gdzie zlikwidowali 8 rebeliantów i uwolnili jedną członkinię załogi ISDka. Kapral polecił technikom anulować skok na Bespin, a medykom przynieść rannych na mostek, gdy pozostali zabezpieczyli grodzie, samemu próbując utrzymać przejęcie ISDka w tajemnicy przed wrogiem, dając czas na zniszczenie rebelianckich jednostek, aby następnie spokojnie wycofać okręt do naszego systemu Aduriss. W trakcie akcji o mały włos przez jednego z medyków nie zostaliśmy zdemaskowani. W końcu rebelianci nie mając czasu skoczyli w nadprzesteń, a łącznościowiec zameldował Porucznikowi o udanym przejęciu okrętu. Technicy z pomocą marynarz podali odpowiednie koordynaty i skoczyli w nadprzestrzeń z resztą floty, gdy wrogie siły powróciły ze zdwojoną siłą, lecz nie zdążyły zadać żadnych uszkodzeń ISD. Po wyskoku Niszczyciel został odholowany do doku stacji.

Raport sporządził: Kapral Simon Warner


Spotkanie z Nową Republiką, czy to dla nas problem?

Analitycy ocenili raport sytuacyjny znad Skye i stwierdzili, że póki co powinniśmy unikać kontaktu z Nową Republiką. Po raporcie stwierdzić można, że dysponują większą siłą rażenia i jakakolwiek konfrontacja może kosztować nas wielkimi stratami. Najlepszą opcją dla naszej akcji są działania dyplomatyczne – z Nową Republiką tylko pozornie, aby zachować spokój. Nasz Sztab Ekspedycji działa nieustannie, aby tylko przygotowywać trasy nadprzestrzenne, o których Nowa Republika zwyczajnie nie wie. Poszukiwana jest również technologia maskująca dla niektórych jednostek, która pozwoliłaby zadawać pewne obrażenia rebeliantom jednocześnie umożliwiając bezpieczną ucieczkę. Dalsze plany nie są ujawniane, aczkolwiek ISB oraz Zarząd zapewniają, iż wszystko jest przygotowywane na bieżąco.


Serdecznie zapraszamy do lektury następnego wydania już w przyszły poniedziałek!

Możesz również polubić...