Tygodnik Imperialisty – Wydanie IX

 

W dzisiejszym odnowionym wydaniu wspaniałego „Tygodnika Imperialisty”:

  1. Niespodziewana delegacja oraz zawarcie paktu.
  2. Łowcy nagród znów działają.
  3. Czy Inkwizycja to coś czego powinniśmy się obawiać?

 


Połączenie Imperium!

Ostatnio pisaliśmy o Imperialnym Senacie, który zaczął swoje działanie w naszym Imperium. Dzisiaj dowiedzieliśmy się od jednego z naszych dziennikarzy, że odwiedzili nas niespodziewani goście. Nie udało się ustalić dokładnego składu delegacji jednak wiemy że jedną z osób był Wysoki Admirał Sopio We’kat, który z tego co nam wiadomo przewodzi innym odłamem imperium – Grupie Operacyjnej Sektora Quaduu. Bardzo możliwe że były prowadzone rozmowy w gronie najwyższych dowódców naszego państwa, ale nie wiemy czego dokładnie miałyby dotyczyć. Z kolei pewne jest to że nasz przywódca nie chce rozwiązywać wszystkiego siłowo, ale też pokojowo co może jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję w galaktyce. Próbowaliśmy zaprosić także na rozmowy jednego z senatorów w tej sprawie, lecz nikt nie chciał komentować tej sprawy. Postanowiliśmy wziąć sprawę we własne, redakcyjne ręce i zaczęliśmy pewnego rodzaju śledztwo, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Z bliżej nieokreślonych źródeł dowiedzieliśmy się, iż finalnie doszło do porozumienia pomiędzy stronami i odłam Admirała We’kata dołączył do Nowego Imperium. Dla wszystkich wieść ta powinna być radosna, albowiem nasze siły uległy praktycznemu podwojeniu. Jeśli dowiemy się czegoś więcej – na pewno szanownych czytelników poinformujemy!

 


Czyje głowy spadną?

Niedawno rządy kilku planet przywróciły możliwość wynajmowania łowców nagród. Oczywiście takie usługi mogą świadczyć tylko wybrani łowcy z odpowiednią licencją, a ich usługi wykupywać tylko firmy z odpowiednią koncesją, a cały proces będzie nadzorowany przez władze. Docelowo ma to umożliwić dopadnięcie zbrodniarzy szukających schronienia w sektorach republiki, aby ludzie, którzy podnieśli rękę na obywatela Imperium nie mogli nigdzie czuć się bezkarnie. Eksperci uważają, że to może pozytywnie wpłynąć na poczucie bezpieczeństwa publicznego, ale i budzi obawy, że obywatele mogą stracić zaufanie do organów ścigania. Na ten temat wypowiedział się Ansion Werrett, pełnomocnik legata jednego z systemów, który przyjął takie prawo.

„Łowcy nagród nie zastąpią lokalnych służb porządkowych, ale ich obecność pozwoli nam skuteczniej egzekwować prawo także poza naszymi granicami. W granicach Imperium każdy zbrodniarz czy przestępca stanie na procesie gdzie zostanie osądzony i skazany na należną karę. Niestety nielicznym udaje się zbiec do systemów, które są poza naszą kontrolą. Chcemy, żeby nawet tam nie mogli czuć się bezpiecznie. (…) Z tego powodu łowcy nagród zostaną zrzeszeni w kontrolowane przez władze gildie. Za tym idzie też prawne rozwiązanie hybrydowe. Obywatele Imperium będą lepiej chronieni przed nielegalnymi łowcami, a takie przestępcze indywidua będą o wiele łatwiej identyfikowane. (…)” Wygląda na to, że obywatele imperium będą lepiej chronieni i uzyskają dostęp do usług wymierzających sprawiedliwość nawet tam, gdzie panuje terror. Teraz powstaje pytanie – czy takiego prawa nie zawetuje senat? Z odpowiedzią na to pytanie trzeba będzie zaczekać…

 


Inkwizycja istnieje?

Jeden z naszych dziennikarzy zainteresował się niedawno pewnym tematem który być może zostać uznany za zbyt niewygodny. Czy Inkwizytorzy dalej istnieją? Czy działają w naszym państwie? Gdzie teraz są? Kilka tygodni śledztwa wykazały że nie wszyscy zginęli przy upadku Imperium. Część prawdopodobnie się ukrywa, służy może innym odłamom imperium czy nawet spełniają ostatnią wolę imperatora. Nie wiemy
zbyt dużo na temat tej instytucji, o ile tak możemy ją nazwać. Przeprowadziliśmy także pewnego rodzaju „ankietę” wśród żołnierzy twierdzy na Sirdze i dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy. Mianowicie jedna z członkiń Inkwizycji żyje, oraz służy pod naszym sztandarem. Nie wiemy co chce osiągnąć, jakie są jej kompetencje czy czym zajmuje się obecnie gdyż na każde pytanie jakie zadaliśmy nie otrzymaliśmy odpowiedzi lub ISB zaczynało się interesować naszymi działaniami, dlatego musieliśmy je wstrzymać. Mamy nadzieję że z tego nie wyniknie nic złego, i że Ci Inkwizytorzy dobrze przysłużą się naszemu Imperium.

 

Możesz również polubić...