Tygodnik Imperialisty – Wydanie VIII

 

W dzisiejszym odnowionym wydaniu wspaniałego „Tygodnika Imperialisty”:

  1. Oblężenie hotelu.
  2. Czy możemy latać jak Mando?
  3. Zbiór pomniejszych wydarzeń z naszej galaktyki.

 


Hotel Kithei Oblężony!

Spokojny wieczór gości prestiżowego Hotelu Kithei, w ścisłym centrum stolicy, został zakłócony gdy, nagle, bez zapowiedzi, w głównym lobby pojawił się, uzbrojony po zęby, oddział szturmowy Gwardii. Hotelowi goście, w wielu przypadkach bogaci turyści z odległych zakątków Galaktyki, patrzyli z zaniepokojeniem jak kolejni oficerowie lokalnych organów ścigania zajmowali miejsca w recepcji, zatrzymując i weryfikując przy wyjściu wszystkich którzy próbowali opuścić teren Hotelu Kithei.

W pewnym momencie można było usłyszeć krzyki, po których kilku gwardzistów rzuciło się w pogoń za niskim, wychudzonym mężczyzną o, jak mówi naoczny świadek, miłej dla oka aparycji. Nasze źródła w Gwardii Kithei mówią nam, iż zbieg został zatrzymany po krótkim pościgu w którym rannych zostało dwóch policjantów, a radiowóz oraz śmigacz skradziony przez uciekiniera zostały uszkodzone. Jak podaje nasz informator; całe zamieszanie najprawdopodobniej związane było ze sprawą zabójstwa Boba Carley’a, które miało miejsce w klubie Fever w ubiegłym tygodniu.

Aresztowania rzekomego mordercy, Gwardia, nie może jednak uznać za pełen sukces. Od rana do komendy głównej spływają skargi od przerażonych gości hotelowych, żądających od władz miasta przeprosin i rekompensaty. Nieoficjalne źródło mówi nam także, że jeszcze dziś, detektyw Zalibethe Neek , prowadząca sprawę Boba Carley’a, ma wziąć udział w specjalnej konferencji prasowej tłumaczącej wczorajsze działania Gwardii.

Będziemy na bieżąco informować o dalszym rozwoju sprawy.

 


Czy każdy może latać jak Mando?

Stało się. Już w tym tygodniu liczne konsorcja mandaloriańskie tracą wyłączność na legendarny statek – transportowiec Kom’rk od MandalMotors. Niedługo cywilne wersje tej w pewnych kręgach kultowej maszyny, pojawią się w hangarach prywatnych właścicieli. Ze względu na prawne ograniczenia, Kom’rk zostanie pozbawiony części uzbrojenia, a jego charakterystyczny „przedział pasażerski” zmieni się w zwykłą ładownię. MandalMotors przedstawiło w ostatnim tygodniu ogólne założenia tych cywilnych konstrukcji.

„Chcemy podtrzymać status niezawodnego i wytrzymałego transportowca, idealnego dla wybitnych pilotów, a jednocześnie spełnić wymagania, jakie są stawiane przed cywilnymi maszynami. Z bólem byliśmy zmuszeni usunąć tak dobrze znaną sekcję desantową, ale uważamy, że jest to coś, co jesteśmy w stanie wynagrodzić. Kom’rk przejdzie gruntowne zmiany, dzięki czemu nawet w pełni załadowany będzie w stanie rozwijać większą prędkość niż dotychczas. Ponadto dzięki zastosowaniu modułowego szkieletu, w naszym statku pojawią się najnowsze generatory i
najwydajniejsze silniki, a także powiększone zbiorniki paliwa. Kierowani radami naszych dotychczasowych klientów, postanowiliśmy również dodać system domyślnego wspierania droidów astromechanicznych, by odciążyć pilotów, aby lot był również przyjemnością. Mamy nadzieję, że do tego fenomenalnego modelu przekonają się nie tylko sympatycy naszej myśli technicznej, ale i nowi klienci, którzy docenią jakość naszych produktów.”

Pojawiły się również precyzyjne specyfikacje maszyn. Nowa linia Kom’rk będzie się dzieliła na trzy zasadnicze serie: transportowce przystosowane do przewożenia dużej ilości frachtu o powiększonym kadłubie, mniejsze maszyny, będące zasadniczo budżetową wersją kultowego statku oraz seria z budową modułową, pozwalającą na osobiste dostosowanie statku pod własne preferencje. Nie znamy jeszcze dokładnych cen poszczególnych modeli, ale według naszych analityków będą się one wahać między milionem a dwoma milionami kredytów. Jest to zaskakująco wysoka cena, ale specjaliści podkreślają, że MandalMotors tworzy maszyny dla najlepszych, które są najlepsze, a najlepszych stać na najlepsze produkty. Prawdopodobnie w przeciągu najbliższych tygodni pojawi się możliwość składania zamówień indywidualnych, a tymczasem pozostaje czekać i obserwować, czy jedna z legend utrzyma się na rynku cywilnym, czy okaże się niewypałem.


Ostatnie wydarzenia z naszej galaktyki!

Wojna domowa Huttów wisi w powietrzu!

Czy przestrzeń Huttów dzieli tylko centymetr przed rozlewem krwi? Po dwóch niespodziewanych morderstwach dwóch znaczących Huttów, trójka nieznanych zabójców rozpłynęła się w powietrzu, zostawiając za sobą tylko chaos i śmierć. Wielkie głowy Huttyjskiej rodziny oskarżając siebie nawzajem, tylko bardziej zaostrzyły kontekst relacji tej kłótliwej rasy. Czy wprowadzi to kolejną krwawą batalię? Czy kolejne układy zapłoną w szaleństwie Wojny? Czas pokaże…

Główny Sekretarz Ikarus nawołuje do Rewolucji!!!

Podczas ostatnich dni, nowo wybrany przywódca Zjednoczonego Frontu Ansion wygłosił płomienną mową, która zebrała pierwsze żniwa rewolucji! W wielu częściach galaktyki, zasłyszane słowa (o ile nie zostały zagłuszone) wprowadziły niższe klasy społeczne w stan wysokiego wzburzenia, powodując liczne zamieszki. Na razie nieznane są finalne skutki tego ruchu politycznego, jednak pewnym jest, że na tym nie poprzestanie ruch wyzwoleńczy byłych niewolników Imperium…

Na ostatnim przyjęciu, jeden z bardziej szanowanych i cenionych członków Admiralicji Nowego Imperium, Admirał De’floux ogłosił rozpoczęcie działań nad nowym projektem badawczym. Według słów mężczyzny ma on na celu raz na zawsze oddalić od jego granic jakiejkolwiek oznaki agresji. Czy słowa znajdą pokrycie w czynach? Czy Dowódcy floty uda się spełnić sen o potędze? Przekonamy się zapewne niedługo…

Zastanówcie się kim tak naprawdę jesteście i kim chcecie być.

Możesz również polubić...