Tygodnik Imperialisty – Wydanie X

 

W dzisiejszym odnowionym wydaniu wspaniałego „Tygodnika Imperialisty”:

  1.  Groźny pirat na wolności!
  2.  Czy w twierdzy jest inaczej?
  3. Inkwizycja istnieje!

 


„Groźny pirat – Kapitan Jando Łoszingoł na wolności!”

Uwaga, mieszkańcy Imperium!

Z niedawno uzyskanych informacji przez nasz wywiad wynika, że na wolność zbiegł przeciętnie najgroźniejszy pirat w galaktyce zwany Jando Łoszingoł (w skrócie Jando Ł. bo RODO). Na jego koncie znajdują się między innymi liczne rozboje, kradzieże, nielegalna okupacja miejsca bytowego oraz losowe obrażanie przechodniów. Nie wyliczamy nawet ilości przemytów, nielegalnych transportów czy sprzedaży nitrodetergentów. Możliwe, że w pobliżu niego odnajdzie się także poszukiwany dowódca oddziału rzezimieszków – Major Woj’ci’ech „Suchy” Such’o’dolski. Jeżeli zobaczycie jednego z nich, nie wahajcie się i zgłoście natychmiastowo do lokalnych władz!

 


Życie w twierdzy się zmienia?

Ostatnimi dniami do twierdzy został wysłany kolejny dziennikarz, by zobaczyć czy życie jakoś drastycznie się zmieniło.

Pierwszym miejscem w którym się pojawił była kantyna. Nie było już tak głośno jak zwykle, a nawet można rzec spokojnie. Wszyscy rozmawiali między sobą, niestety na nie do końca dobre i ciekawe tematy. Rozmawiali bowiem o tym jak to flota jest lepsza od piechoty, inni o tym że lotnictwo jest niepotrzebne, a kolejni jaka to piechota jest najlepsza. W pewnej chwili między szeregowymi powstawały dosyć potężne kłótnie. Nawet starsi rangą patrzyli na siebie jakby chcieli sobie nawzajem urwać głowy. Reporter standardowo zajrzał w inne miejsce ale tam życie toczyło się zupełnie normalnie.

W skrócie, największe zmiany były w kantynie która to jest jak wielu mówi „Ciepłym sercem zimnej twierdzy”. My, jako redakcja która chyba zrzeszyła wielu czytelników skromnie prosimy. Zakopcie topór wojenny! Jesteście jedną z najbardziej wdzięcznych armii więc nie niszczcie sobie nawzajem morale. Armia potrzebuje wszystkiego równie mocno. Floty, lotnictwa czy piechoty. Jesteśmy jednością więc nie zmieniamy tego!

Razem budujemy mury, a osobno możemy co najwyżej je zniszczyć. Pamiętajcie o tym!

KRONIKA RZĄDOWA
10 luty 2020, 19:50

Stacja Sirga odebrała sygnał ratunkowy pochodzący z odległości 12 paresków. Władze zostały poinformowane i wkrótce zweryfikowane zostanie źródło. Niedługo poinformujemy czytelników o wszelkich konkretnych i potwierdzonych danych. Nasze siły zostaną przesłane do źródła sygnału w dniu jutrzejszym.

 


Inkwizycja istnieje!

W poprzednim wydaniu pisaliśmy coś o Inkwizycji. Nasi dziennikarze zaczęli zgłębiać temat i jeden z nich który przebywał na Fondorze odkrył że takowa instytucja obecnie istnieje! Udało mu się nawet chwilę porozmawiać z przedstawicielką, Inkwizytorką lecz chwilę po tym został uduszony nieznaną nam siłą. Było to coś strasznego, przerażającego i na pewno nie będziemy
już więcej wysyłać dziennikarzy by zgłębiali ten temat. Radzimy Wam byście uważali na Inkwizytorów, nie lubią gdy się im przeszkadza lub wchodzi w drogę.

 

Możesz również polubić...